Mata do lizania dla psa i kota – co to i jak korzystać

Mata do lizania dla psa i kota to unikalna gama produktów, które mają wiele zalet i korzyści. Sprawdzą się w w wielu sytuacjach, ale przede wszystkim dają mnóstwo niesamowitej zabawy! W tym artykule dowiesz się czym jest mata do lizania dla psa i kota oraz jak ją najlepiej wykorzystać. Zapraszamy do czytania.

Maty do lizania znajdziesz w naszym sklepie.

Mata do lizania dla psa i kota – co to?

Mata do lizania dla psa i kota to typ produktu, który po wysmarowaniu ulubionym jedzeniem pupila w formie pasty, kremu lub musu będzie wykorzystany do lizania przez naszego przyjaciela. Dlaczego do lizania? Lizanie to czynność naturalna dla każdego psa i kota – ma wiele zalet, między innymi lizanie uspokaja i relaksuje, ale również pozytywnie wpływa na zdrowie zębów oraz dziąseł.

Zabawka może mieć różną budowę, formę lub kolory. Zazwyczaj ma specjalną strukturę, często z wypustkami, które masują język psa i kota podczas lizania. Niektóre modele posiadają również przyssawki, które jeszcze bardziej rozszerzają właściwości maty. W tym przypadku można ją również przyczepić do płaskiej, gładkiej powierzchni jak ściana w łazience lub wanna. Dzięki temu matę można zastosować jako pomoc podczas zabiegów pielęgnacyjnych – kąpieli lub czesania.

W naszym sklepie można znaleźć różne modele, więc bez problemu wybierzesz idealny produkt dla siebie i swojego przyjaciela.

Korzyści i zalety

Mata do lizania dla psa i kota to mnóstwo korzyści i zalet. Przede wszystkim to wspaniała, zajmująca zabawa. Dlatego mata świetnie się sprawdzi, kiedy potrzebujemy chwili dla siebie lub musimy zostawić pupila samego. Lizanie jest relaksujące i odprężające – z tego powodu zabawa z matą do lizania jest bardzo pozytywne w przypadku sytuacji stresujących. Można wykorzystać ją do uspokojenia pupila w trakcie burzy lub po wizycie u weterynarza.

Korzystanie z maty do lizania wpływa również dobrze na aspekty zdrowotne. Struktura maty wspomaga usuwanie bakterii i resztek jedzenia z języka, dzięki czemu poprawia świeży oddech, a dzięki stymulacji produkcji śliny pomaga również w czyszczeniu zębów oraz dziąseł.

Twój pies lub kot nie lubią zabiegów pielęgnacyjnych jak czesanie lub kąpiel? Kręci się i próbuje uciec? Spróbuj maty do lizania, która pomoże utrzymać pupila w miejscu. Przyjaciel niech zajmie się lizaniem, a Ty możesz spokojnie dokończyć zabiegi.

mata do lizania dla psa i kota

Jak korzystać?

Mata do lizania dla psa i kota to produkt bardzo prosty w zastosowaniu. Wystarczy wysmarować zabawkę pyszną pastą, kremem lub musem i już można zaczynać. Matę kładziemy na podłodze tak, aby pupil miał do niej swobodny dostęp z każdej strony i zapraszamy go do zabawy. Jeżeli zdecydowaliśmy się na matę z przyssawkami to zabawa wygląda identycznie – z tym, że matę możemy przyczepić do płaskiej i gładkiej powierzchni podłogi lub ściany.

Najważniejsze jest wykorzystanie jedzenia, które Twój pies lub kot naprawdę lubi. Możliwości jest bardzo dużo. W macie do lizania można zastosować dostępne w naszym sklepie pasztety lub wykonać samodzielnie przysmak do smarowania. Mogą to być zblendowane warzywa w formie musu lub drobno mielone mięso.