Pasztet dla psa i kota oraz inne pyszne przysmaki

Pasztet dla psa i kota to świetny pomysł na pyszne jedzenie, które można wykorzystać w macie do lizania. Naprawdę polecamy spróbować zrobić domowy pasztet, pastę lub krem. Nie tylko są to zdrowe przysmaki wysokiej jakości i bez sztucznych dodatków, ale również doskonałe urozmaicenie zabawy.

W tym artykule podzielimy się naszymi pomysłami na domowe smakołyki do wysmarowania maty do lizania!

Pasztet dla psa i kota

Pasztet dla psa i kota to coś naprawdę niesamowitego. Pyszna i zdrowa przekąska to coś, co na pewno warto zastosować w macie do lizania. Pasztet można wykonać na różne sposoby, a cały proces jest naprawdę prosty.

Do wykonania pasztetu warto wybrać dobre mięso, które lubi Twój pies lub kot. Świetnie sprawdzi się mięso z indyka lub kurczaka, ale jeśli pupil ma alergię to wybierz dowolne. Przepis warto wzbogacić do zdrowe owoce i warzywa. My polecamy marchew oraz jabłka, które świetnie sprawdzą się do uzupełnienia pasztetu. Pamiętajmy tylko o dokładnym usunięciu części nasiennych z jabłek, ponieważ zawierają cyjanek i zwierzęta nie powinny ich jeść.

Wszystkie składniki kroimy i gotujemy, a następnie studzimy i odlewamy wywar do osobnego pojemnika. Składniki dokładnie blendujemy lub mielimy, stopniowo dodając wywar aż uzyskamy gęstość masy, która nam odpowiada. Wykonanie pasztetu jest bardzo proste! To zdrowy przysmak, który idealnie nada się do wysmarowania maty do lizania. Wybierz konsystencję, którą lubisz, a nawet zrób kilka różnych pasztetów o odmiennej gęstości. Dzięki temu można zaproponować więcej urozmaicenia podczas lizania.

Musy, kremy i inne pyszności dla psa i kota

Świetnym pomysłem są wszelkie musy i kremy. Szczególnie polecamy zblendowane, gotowane warzywa. Pasta z marchwi lub buraka świetnie się sprawdzi. To mega zdrowa i odżywcza przekąska, która dodatkowo nie ma zbyt wiele kalorii. Dzięki temu można zabawić psa lub kota bez obaw, że go niechcący utuczymy. Ugotowane warzywa można zblendować lub rozgnieść widelcem, jeśli ugotujemy je do miękkości. To naprawdę proste i nie zajmuje wiele czasu.

Matę do lizania można wykorzystać z różnymi przygotowanymi w domu pysznościami. Najłatwiejsze będą na pewno mielone mięsa i ryby. Można je podawać na surowo lub po obróbce. Im drobniejsze mielenie tym łatwiej będzie rozsmarować jedzenie na macie. Do gęstszych przysmaków warto wybrać matę do lizania, która ma większe oczka w swojej strukturze – najlepiej sprawdzi się taka w kwadrat.

pasztet dla psa kremy i musy

Są jednak produkty, z którymi warto uważać. Przykładowo wiele psów nie toleruje laktozy, więc jeśli koniecznie chcemy wykorzystać jogurt naturalny do maty to najpierw spróbujmy naprawdę małej ilości i obserwujmy reakcję psa. Polecamy również z rozwagą stosować tłuste przekąski jak masła lub masła orzechowe. Są bardzo kaloryczne, więc łatwo doprowadzić do nadwagi u psa lub kota.

Jeśli nie chcesz robić samodzielnie kremów i musów to zachęcamy do sprawdzenia pysznych pasztetów dla psa, które dostępne są w naszym sklepie.

Pasztet Alpha Spirit Indyk

Pasztet Alpha Spirit Szynka